• Best Film

    Rewrite

    Full Circle

    Thing

    Fading Reality

    Just Another Day

    Tissues For Tuesday

  • Best Director

    Paul Coleman (Rewrite)

    Julie Yerganian and Laura O'Brien (Full Circle)

    Andrew Niss and Libby Mullen (Just Another Day)

    Kevin Smith (Fading Reality)

    Suzy Bekiroglu and Krista Stefanson (Thing)

    Jen Driscoll (Tissues For Tuesday)

  • Best Faculty Performance

    Bill Tompkins (Just Another Day)

    Jon Koch (Just Another Day)

    J.T. Miller (Full Circle)

    Tom Brown (Thing)

    Frank Sambucetti (Full Circle)

  • Best Performance in a Lead Role

    Bill Buckley (Rewrite)

    Jon MacMillan (Full Circle)

    Amanda Baldi (Thing)

    Matt Weiner (Just Another Day)

    Paul Coleman (Tissues For Tuesday)

    Sean Coveney (Fading Reality)

  • Best Performance in a Supporting Role

    Matt Connolly (Full Circle)

    Dianne Black (Thing)

    Jon Shuster (Thing)

    Jeff Fagan (Fading Reality)

    Jess Lyons (Just Another Day)

    Andrew Wians (Tissues For Tuesday)

  • Best Screenplay

    Paul Coleman (Rewrite)

    Alissa Gillis and Julie Yerganian (Full Circle)

    Kevin Smith (Fading Reality)

    Peter Smith (Just Another Day)

    Krista Stefanson and Caitlin O’Neil (Thing)

    Jen Driscoll (Tissues For Tuesday)

  • Best Editing

    Kevin Smith (Fading Reality)

    Jen Driscoll (Tissues For Tuesday)

    Matt Connolly (Full Circle)

    Will Finucane Santiago (Thing

2nd Annual Nominations and Winners

  • Best Film

    Rewrite

    Full Circle

    Thing

    Fading Reality

    Just Another Day

    Tissues For Tuesday

  • Best Director

    Paul Coleman (Rewrite)

    Julie Yerganian and Laura O'Brien (Full Circle)

    Andrew Niss and Libby Mullen (Just Another Day)

    Kevin Smith (Fading Reality)

    Suzy Bekiroglu and Krista Stefanson (Thing)

    Jen Driscoll (Tissues For Tuesday)

  • Best Faculty Performance

    Bill Tompkins (Just Another Day)

    Jon Koch (Just Another Day)

    J.T. Miller (Full Circle)

    Tom Brown (Thing)

    Frank Sambucetti (Full Circle)

  • Best Performance in a Lead Role

    Bill Buckley (Rewrite)

    Jon MacMillan (Full Circle)

    Amanda Baldi (Thing)

    Matt Weiner (Just Another Day)

    Paul Coleman (Tissues For Tuesday)

    Sean Coveney (Fading Reality)

  • Best Performance in a Supporting Role

    Matt Connolly (Full Circle)

    Dianne Black (Thing)

    Jon Shuster (Thing)

    Jeff Fagan (Fading Reality)

    Jess Lyons (Just Another Day)

    Andrew Wians (Tissues For Tuesday)

  • Best Screenplay

    Paul Coleman (Rewrite)

    Alissa Gillis and Julie Yerganian (Full Circle)

    Kevin Smith (Fading Reality)

    Peter Smith (Just Another Day)

    Krista Stefanson and Caitlin O’Neil (Thing)

    Jen Driscoll (Tissues For Tuesday)

  • Best Editing

    Kevin Smith (Fading Reality)

    Jen Driscoll (Tissues For Tuesday)

    Matt Connolly (Full Circle)

    Will Finucane Santiago (Thing

2nd Annual Nominations and Winners